Küçükçekmece emektarlar ligi başladı UstDirek

Küçükçekmece emektarlar ligi başladı

Emektarlar hünerlerini gösterdier

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernegi ile ortaklasa düzenledikleri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Sehitleri Anma Emektarlar futbol ligi Küçükçekmece Belediyesi Kemal Aktas Stadi'nda basladi.

2011 Yilinda ilk kez Vetaranlar ligi altinda baslayan futbol turnuvasi bu yil 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Sehitleri Anma Emektarlar futbol ligi adi altinda basladi. Küçükçekmece sinirlari içerisinde federe olmus futbol kulüpleri takimlari adina turnuvaya katilabiliyor.

Küçükçekmece Belediyesi Kemal Aktas stadinda Istanbul Trabzonspor, Halkali Çamlikaltispor takimlari arasindaki açilis maçinin baslama vurusunu Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Baskani Seymen Gençtürk ve Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Kurt yaptilar. Emektarlar futbol liginde Yas siniri en fazla 31.12.1979 dogumlulardan baslayacak ve üzeri yaslar kabul edilecektir. Ayrica 1980 ve 1981 dogumlu en fazla 3 (üç) kisi, 24 kisilik kesinlesmis isim listesin de belirtilip kontenjan olarak oynatilabilir.

Açilis maçinda Istanbul Trabzonspor, Halkali Çamlikaltispor'u 1-0,Yesilova Esnafspor'da Sefaköy Kartalspor'u 5-4'lük skorla yenerek Emektarlar futbol ligine galibiyetle baslayan takimlar oldular.

19 Mart Sali günü saat 21.30 ‘da Gültepe Özgençlikspor, Küçükçekmece Idman Yurduspor,20 Mart Çarsamba günü saat 21.30 ‘da Sögütlüçesme Birlilspor, Ikitellispor takimlari karsi karsiya gelecekler.

Emektarlar futbol ligi 1, 2, 3 ve en centilmen takimina ayrica en iyi kalecesine ve gol kralina kupa, plaket ve katilan tüm takimlara madalyalar verilecektir.