Defne kızları Playoff aşkına UstDirek

Defne kızları Playoff aşkına

Zorlu mücadele gülen taraf Defnespor

TFF Kadinlar 3.Lig’de Defne kizlari playoff yolundaki rakipleri Kemer FK ile karsilastilar.

Alemdag Stadi’nda oynanan karsilasmayi Hasan Küçük, Burak Bakirtas, Osman Zengin hakem üçlüsü yönetti. Yogun rüzgar altinda geçen karsilasmada, playoff için yalnizca bir puana ihtiyaci olan konuk Eyüp ekibi kontrollü bir oyunu tercih etti. Gole ve galibiyete ihtiyaci olan Çekmeköy kizlari ise rüzgar ile birlikte yüklendikleri ilk yarida pozisyonlar yakalamalarina karsin Kemer kalecisi Ezgi’yi geçemediler. Ilk yari golsüz sona erdi.

Ikinci yarida riskler alan Defne SK karsisinda rüzgarin da destegi ile Kemer zaman zaman etkili oldu. Defne’nin de sikça gol pozisyonlari buldugu bu yarida beklenen gol 90+4’te Rabia ile geldi. Defne karsilasmadan 1-0 galibiyet ile ayrildi.

Grupta Kemer ile bir maç eksigi olan Defne 15 puan ile ikinciligi paylasiyorlar. Iki takimin playoff’a yükselecegi grupta puan esitligi halinde, ikili averaj da esit oldugu için baraj maçi sözkonusu olacak.

Defne kizlari sahada su kadro ile yer aldilar : Merve, Funda (64' Rabia), Selma, Rojda, Sultan, Gaye, Melisa, Hilal, Ebru (23' Buse), Nihan, Büsra.